Yüz temizleme fırçası cildinizi ölü cilt hücrelerinden temizlemek, lekelerin görünümünü azaltmak ve daha yumuşak olmasını sağlamak istediğinizde kısa sürede etkili bir çözüm sunabilir. Eğer yüz temizleme fırçası doğru kullanılırsa peeling etkili kozmetik kremlerden daha kalıcı bir çözüm sunar ve cildin tahriş olmasını önler. İster pille çalışan ister klasik ahşap fırça kullanın dikkat etmeniz gereken ilk kural fırçayı yüze çok bastırmamaktır.

Yüz Temizleme Fırçası Kullanımı
Yüz temizleme fırçasını kuru veya ıslak cilt üzerinde kullanabilirsiniz.
Kuru ciltte kullanırken;
Fırçayı çok fazla bastırmadan dairesel hareketlerle yüzünüzde gezdirin Bir nokta üzerinde çok durmak cildi tahriş edebilir
Burun ve çene bölgelerine yoğunlaşabilirsiniz
Islak ciltte kullanırken;
Yüzünüzü suyla ıslatın ve yüz temizleme kremini sürün Yüz temizleme kremi fırça etkisiyle normalden fazla köpürebilir bu nedenle daha az krem kullanabilirsiniz Dairesel hareketlerle fırçayı yüzünüzde gezdirin Fırçalama bittikten sonra yüzünüzü bol ılık su ile yıkayın ve nemlendirici sürün
Dikkat Edilmesi Gerekenler
Manuel yüz temizleme fırçaları, kılları yumuşak olduğu sürece kuru cilde uygulanır. Pille çalışan fırçaları kullanmadan önce mutlaka kullanma talimatını okuyun.
Her kullanımdan sonra fırçanızı temizleyin. Temizlerken beyaz sabun ve su kullanabilirsiniz. Fırçanız tam olarak kurumadan tekrar kullanmayın.
Fırçanızı temizlerken renkli ve kokulu sabun kullanmayın. Ağır kimyasallar içeren bu sabunların fırçadan kalan artıkları cildinizi tahriş edebilir.
Pille çalışan yüz temizleme fırçalarının yedek uçları satılmaktadır. Bir süre kullandıktan sonra fırçayı tazeleyebilirsiniz.
Cildinizi fırçayla temizledikten sonra yıkayın ve nemlendirici sürün.
İlk bir kaç hafta cildin tahriş olmaması için fırçayla temizliği haftada 2 günle sınırlayın. Daha sonra yavaş yavaş gün sayısını arttırabilirsiniz.